Новини

КЗ «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром «ДОР» підтвердив статус

Перше вручення відбулося влітку 2013 року і до весни 2014 року весь центр повністю отримав відзнаку, а на сьогодні це 16 відділень, де надається якісна медична допомога.

Очолює перинатальний центр головний лікар Падалко Л.І., заслужений лікар України, кандидат медичних наук, кавалер ордену Княгині Ольги ІІІ ступеню, Берегиня закладу, яка стоїть на чолі всього нового та передового, завжди поряд з колективом у його здобутках і негараздах, з вірою в людину та великою любов’ю до хворого.

Перинатальний центр – це самостійний комунальний заклад охорони здоров’я ІІІ рівня надання медичної допомоги, акредитований на вищу категорію, розрахований на 4 тис. пологів на рік, в якому передбачено надання високоспеціалізованої медичної допомоги амбулаторно та стаціонарно населенню Дніпропетровської області.

Відповідно до Програми розвитку медсестринства України в КЗ «ДОПЦС зі стаціонаром» ДОР» сформовано всі умови для підвищення ефективності роботи та ролі молодших спеціалістів з медичною освітою в наданні медичної допомоги населенню області.

Значна роль в професійній підготовці та постійному вдосконаленню знань медичних сестер, акушерок належить Раді медичних сестер перинатального центру, головою якої є Горбач І.І.. Головним завданням Ради є виховання широко ерудованого спеціаліста, що вміє аналізувати і систематизувати свої знання та реалізувати їх в практичній діяльності.

Всі маніпуляції і медсестринський догляд здійснюються за розробленими та затвердженими стандартами сестринського догляду, стандартами підготовки пацієнтів до лікувально-діагностичних процедур, локальними протоколами виконання основних маніпуляцій і процедур, епідемічно-безпечними алгоритмами. Медичні сестри та акушерки  виконують призначення лікаря, стежать за санітарним та охороним режимом, доглядають за пацієнтами, створюють позитивний психологічний клімат, надають долікарську медичну допомогу. Контроль за роботою медичних сестер та акушерок за відповідними критеріями. А саме: обходи в відділеннях, дотримання інфекційної безпеки персоналу і пацієнтів, передача зміни, якість виконання лікарських призначень, вчасність обліку та використання лікарських засобів, виробів медичного призначення, організація лікувального харчування, догляд за важкими та післяопераційними пацієнтами.

Медичні працівники перинатального центру навчаються шляхом участі в роботі загальнолікарняних науково-практичних конференцій, які проводяться з обов'язковим мультимедійним супроводом, в семінарах, що проводяться у відділеннях, а також отримують інформацію і обмінюються досвідом на обласних конференціях та курсах підвищення кваліфікації. Заняття в усіх секціях відбуваються щомісячно, за участю лікарів. У результаті ефективної організації роботи персоналу, значно поліпшилась якість роботи, зросла задоволеність пацієнтів якістю сестринського догляду та активно проводиться боротьба з ВЛІ.

Сьогодні, як і в усі часи, професія медичного працівника є однією найблагородніших. Адже саме людям в білих халатах випали честь і обов'язок - зберігати, захищати, підтримувати і повертати безцінний дар - життя. Медичні сестри та акушерки закладу розуміють важливість своєї ролі у лікуванні пацієнтів і відповідально відносяться до виконання своїх функціональних обов'язків.

Тож під час планової перевірки весь заклад підтвердив статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» з чим ми їх і вітаємо та бажаємо не зупинятися на досягнутому.